Ali toča, udar strele, poplava ali potres ogrožajo vaš dom?
Preverite oceno tveganja in poskrbite za ustrezno zaščito doma.
Kaj je ocena tveganja?
Z oceno tveganja preverite izpostavljenost svojega doma štirim pogostim naravnim tveganjem, to so:
- Rumena (nizko tveganje): Na podlagi razpoložljivih podatkov in preteklih dogajanj obstaja majhna verjetnost pojava naravne nesreče, kar pa ne pomeni, da do te ne bo prišlo, zato je vseeno pomembno, da poskrbite za zavarovanje svoje nepremičnine.
- Oranžna (srednje tveganje): Na podlagi razpoložljivih podatkov in preteklih dogajanj obstaja srednja verjetnost pojava naravne nesreče.
- Rdeča (visoko tveganje): Na podlagi razpoložljivih podatkov in preteklih dogajanj obstaja visoka verjetnost pojava naravne nesreče.
Funkcionalnost vam ponudi takojšnjo informacijo, katerim nevarnostim je vaš naslov najbolj izpostavljen.
V primeru ocene, da obstaja visoka stopnja tveganja za določeno nevarnost, je priporočljivo, da zavarovanci preverijo kritja in zavarovalne vsote ter se ustrezno zavarujejo.
Na katerih podatkih temelji ocena tveganja?
Kje najdem oceno tveganja?
Ocena tveganja vam je na voljo, če imate sklenjeno vsaj eno zavarovanje, in sicer za vaš stalni naslov oziroma naslov, na katerem imate zavarovano nepremičnino.
Kaj pa, če nimam računa v i.triglav?
- račun Facebook, Google ali AppleID,
- storitev Rekono ali SI-PASS digitalno potrdilo,
- elektronski naslov in geslo.
Kako naj zavarujem svoj dom?
Vsako zavarovanje doma vključuje osnovne oziroma temeljne nevarnosti, to so požar, strela, eksplozija, vihar, toča, udarec motornega vozila, padec zračnega plovila, manifestacije in demonstracije. Osnovnim nevarnostim pa lahko dodate kritje poplave, izliva vode, strojeloma, potresa ter razširite kritje na sončno elektrarno. Posameznim nevarnostim se lahko po potrebi poveča zavarovalno jamstvo.
Kako lahko uredim ali prilagodim zavarovanje doma?
Če zavarovanje doma že imate, ga enostavno pregledate v digitalni poslovalnici i.triglav in se prepričate, da je posamezno kritje vključeno na polici ter da je zavarovalna vsota dovolj visoka, da boste lahko nepremičnino po škodi sanirali v prvotno stanje.
Pomembno: Če želite na podlagi ocene tveganja prilagoditi obstoječo polico, stopite v stik z zastopnikom.
Izbor najnovejših zgodb in nasvetov za brezskrben vsakdan enkrat na mesec v vašem e-nabiralniku.